Projekt składa się z 4 warsztatów jogi wraz z praktyką uważności mindfulness, praktyką medytacji i pracy z oddechem, dla dzieci dodatkowo wzbogacono o gry i zabawy swobodne. Każdy warsztat dla grupy ok.
Projekt składa się z 4 warsztatów jogi wraz z praktyką uważności mindfulness, praktyką medytacji i pracy z oddechem, dla dzieci dodatkowo wzbogacono o gry i zabawy swobodne. Każdy warsztat dla grupy ok. 20 osób dorosłych oraz 10 dzieci.
W programie:
1. Joga
Liczne badania na temat wpływu jogi na obniżenie stresu potwierdzają jej pozytywny wpływ. (PEDro-Physiotherapy Evidence Detabase- 43 badania).
Obecnie joga jest również szeroko wykorzystywana w medycynie i fizjoterapii pacjentów ortopedycznych jako leczenie i profilaktyka bólów pleców i innych związanych z aparatem ruchu (potwierdzone licznymi badaniami),
- dla dorosłych: sekwencja jogi wg Iyengara, która według autora wpływa na redukcję stresu oraz zmniejszenie napięciowych bólów pleców.
Zastosujemy asany - pozycje ciała, ćwiczenia oddechowe i z dźwiękiem, zgodnie z koncepcją pracy z nerwem błędnym – zgodnie z teorią poliwagalną.
- dla dzieci: uważnie dobrane asany w naturalny sposób zaspokajające potrzebę ruchu u dzieci mające na celu poprawienie koordynacji ruchowej oraz koncentracji dzieci, kształtujące nawyk prawidłowego oddychania i relaksacji, wzmacniające samoświadomość ciała i stanów psychicznych.
2. Praktyka uważności i medytacja
Stres to reakcja na poziomie ciała, umysłu i emocji będąca odpowiedzią na działanie stresorów zewnętrznych i wewnętrznych. Zajęcia uważności rozwijają uważność, koncentrację uwagi, życzliwość i współczucie dla siebie i innych, umiejętność radzenia sobie ze stresem, emocjami, umiejętność wydłużania pauzy pomiędzy bodźcem a reakcją, łagodnego i spokojnego podchodzenia do problemów, samodzielność w regulowaniu rzeczywistości jako bycie „tu i teraz”.
3. Dodatkowe materiały
- dla dorosłych: Dodatkowo, uczestnicy warsztatów dostaną narzędzia do radzenia sobie ze stresem oraz zestaw łagodnych ćwiczeń do pracy w domu poprawiający ogólne samopoczucie fizyczno-psychiczne oraz zdrowie pleców.
Materiały zostaną nagrane i udostępnione w wirtualnej chmurze do pobrania na swój computer po zakończeniu wszystkich warsztatów w czasie nieprzekraczającym 2 tyg. . W materiałach będzie lekcja jogi, ćwiczenia mindfulness oraz medytacja z oddechem.
Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów:
*Karolina Spychalska
Dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S. Iyengara Intermediate Junior III, uczestniczka kursu nauczycielskiego u Konrada Kocota w latach 2005-2008, prowadzi zajęcia jogi dla początkujących oraz zaawansowanych, na swoich grupach prowadzi również osoby zze schorzeniami kręgosłupa oraz kobiety w ciąży. Regularnie bierze udział w kursach doszkalających. Współzałożycielka Płockiej Akademii Jogi. W latach 2018-2019 członek zarządu Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.
Mgr rehabilitacji, terapeuta manualny wg metody dr Ackermanna, absolwentka kursu A, B, C i D terapia bólu pleców Metoda McKenzie, absolwentka kursu „Metoda ruchu rozwijającego Weronik Scherborn”, I stopień integracji sensorycznej, kursu dla fizjoterapeutów i lekarzy „Fizjoterapia w zaburzeniach funkcjonalnych miednicy i nietrzymania moczu” oraz kompleksowa terapia rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz wielu innych kursów klinicznych. KTerapeuta Kinetic Control, Instruktorka pilaste Institute M. Kinga; Instruktor BM Joga, Instruktor fitness
*Joanna Pankowska
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 23 w Płocku, pasjonatka i nauczycielka jogi. Autorka innowacji pedagogicznej „Z jogą wszystko jest łatwiejsze” wprowadzającej godzinę jogi tygodniowo od klasy pierwszej szkoły podstawowej, a także eksperymentu pedagogicznego „Z jogą w świat”
mającego na celu zbadanie wpływu jogi na różne aspekty rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Od 15 lat praktykuje jogę w Płockiej Akademii Jogi pod czujnym okiem Karoliny Spychalskie. W 2017 roku ukończyła 2 letnie szkolenie nauczycielskie w Open Mind Yoga Calssic School.
Systematycznie uczestniczy w warsztatach, szkoleniach, konwencjach udoskonalających u najlepszych nauczycieli polskich i zagranicznych.
Absolwentka kursu „Uważność w edukacji” Kosmo i Kajo, od 2022 również trenerka uważności w edukacji wg tego programu.
*Zajęcia dla dzieci poprowadzi Agata Halińska, oligofrenopedagożka, nauczycielka wspomagająca w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi COGITO w Płocku, absolwentka kursu „Uważność w edukacji” Kosmos i Kajo, niezwykle empatyczna, wrażliwa i odpowiadająca na potrzeby dzieci animatorka.
Warsztat potrwa 3 godziny plus 1 godzinę mamy dla Was na indywidualne pytania .
UWAGA !!!
Zapisy wyłącznie przez dysk google -Przeczytaj uważnie regulamin i zapisz się na 1 z warsztatów ;-) Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Bądź zwinny, uważny i zrelaksowany jak kot”
1 Postanowienia ogólne
- Projekt „Bądź zwinny, uważny i zrelaksowany jak kot”, zwany dalej „projektem”, realizowany jest w ramach 12. edycji Konkursu Grantowego dla organizacji pozarządowych - Funduszu Grantowego dla Płocka.
- Organizatorem projektu jest Uczniowski Klub Sportowy Cogito w Płocku, wykonawcą Concept-Płocka Akademia Jogi reprezentowana przez Karolinę Spychalską i Joannę Pankowską, Niepubliczna Szkoła Cogito w Płocku reprezentowana przez Agatę Halińską.
- Niniejszy Regulamin określa warunki rekrutacji i uczestnictwa.
- Okres rekrutacji: 06.08.2024 r. - 31.08.2024 r.
- Okres realizacji projektu w dniach: 19.10.2024- g. 9:00-13:00 i 14:00- 16:00 20.10.2024- g. 9:00-13:00 i 14:00- 16:00
- Miejsce realizacji projektu: Niepubliczna Szkoła Cogito w Płocku, ul. Żyzna 21A, 09-410 Płock.
2 Warunki rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
- Projekt skierowany jest do: 80 pełnoletnich płocczan i płocczanek zameldowanych w mieście Płock. 40 płocczan i płocczanek zameldowanych w mieście Płock, w wieku 9-15 lat.
- Udział w projekcie jest bezpłatny.
- Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na poniżej wymieniony link do platformy wszystkich danych zawartych w formularzu.
- Zgłoszenia do rekrutacji należy dokonywać poprzez wypełnienie formularza dostępnego na platformie Google Dysk pod adresem
DZIECI:
19.10.2024- g. 9:00-13:00- https://forms.gle/oRKctTAApcHAuAyt6
19.10.2024- g. 14:00-16:00 https://forms.gle/VSo2s5ieKNLr3e1D6
20.10.2024- g. 9:00-13:00- https://forms.gle/xJgM7GTQj1DCZcTSA
20.10.2024- g. 14:00-16:00 https://forms.gle/k436jfReK3UFkQqcA
DOROŚLI
19.10.2024- g. 9:00-13:00- https://forms.gle/azpAxU1EaADSsfsW6
19.10.2024- g. 14:00-16:00 https://forms.gle/FooDjG4WB8g7i5kf6
20.10.2024- g. 9:00-13:00- https://forms.gle/gHL33sDBuLTkGwB47
20.10.2024- g. 14:00-16:00 https://forms.gle/Gm8hZsBr2NHEBjdZ6
- Zgłoszenie zawiera:
UCZESTNIK PEŁNOLETNI
- a) Dane uczestnika tj.
- imię i nazwisko,
- datę urodzenia
- nr PESEL,
- adres zamieszkania w Płocku
UCZESTNIK W WIEKU 9-15 LAT
- b) Dane uczestnika tj.
- imię i nazwisko,
- datę urodzenia
- nr PESEL,
- adres zamieszkania w Płocku
- c) Dane opiekuna prawnego tj.:
- imię i nazwisko,
- nr PESEL,
- telefon
- adres email.
- Uwaga ! Osoba dorosła może się zapisać na jeden warsztat. W przypadku większej liczby chętnych zostanie utworzona lista rezerwowa.
- Uczestnicy, których zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymają potwierdzenie drogą mailową na adres podany w formularzu rejestracyjnym.
- Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wypełnienie następujących dokumentów: Oświadczenie - zgoda na wykorzystanie wizerunku nieletnich, Zgoda opiekuna prawnego na udział dziecka w warsztacie, Oświadczenia o miejscu zamieszkania w Płocku
- O uczestnictwie w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji uczestnika w projekcie, jego miejsce zajmuje osoba z listy rezerwowej.